19.01.2023

Bayburt’ta 'Merkez-Taşra Buluşması' Gerçekleştirildi

Bayburt İl Müftülüğü ev sahipliğinde "Merkez-Taşra Buluşması" gerçekleştirildi.
Diyanet İşleri Başkanlığınca hizmetlerin etkin ve verimli şekilde yürütülmesi, merkez ve taşra teşkilatı arasındaki iletişimin güçlendirilmesi, faaliyetlerin yerinde görülerek katkı sağlanması amacıyla yapılan 'Merkez-Taşra Buluşması’ programına Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Bilgin konuşmacı olarak katıldı.
Bayburt Belediyesi Çoruh Kültür Merkezi’nde Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açış konuşmasını İl Müftüsü Abdurrahman Şahin yaptı.
Programda konuşan Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Bilgin, Diyanet İşleri Başkanlığının kuruluşundan günümüze kadar geçen süreçte meydana gelen önemli gelişmeleri çarpıcı örneklerle personele aktardı. Başkanlığın teşkilat yapısını ve görevlerini anlatan Genel Müdür Mehmet Bilgin, din hizmetlerin etkili ve verimli şekilde yürütülmesinde Başkanlık birimlerinin ve taşra teşkilatının fonksiyonlarına değindi.
Programda Cami Hizmetleri Daire Başkanı Cemalettin Gezgiç ve Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hakkı Gür personelin sorularını cevaplayarak bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundular.
Buluşmaya Cami Hizmetleri Daire Başkanı Cemalettin Gezgiç, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hakkı Gür, İl Müftüsü Abdurrahman Şahin, İl Müftü Yardımcısı Abdullah Aksoy, Aydıntepe İlçe Müftüsü Mustafa Kabaoğlu, Demirözü İlçe Müftüsü Fatih Samet Okumuş, şube müdürleri Sadi Bayoğlu, Kemal Çelebi ve Müftülük personeli katıldı.