07.11.2022

Annelerinin vasiyeti üzerine Kur'an kursuna 3 milyon bağışladılar

Bayburt'ta ikamet eden Merhum Ömer Okumuş ve Merhum Zennure Okumuş’un çocukları annelerinin Kur’an kursu inşaatına bağış yapma vasiyetini yerine getirdi.

Annesinin vasiyetini yerine getirmek için Bayburt İl Müftülüğüne müracaat eden Huri Okumuş, inşaat ve tefrişat işleri devam eden Merkez Kaleardı Kur’an Kursuna 3 Milyon Türk Lirası bağış yaptı.

Bayburt Valisi Cüneyt Epcim'in de katılımıyla Bayburt Valiliğinde Okumuş Ailesi ve Türkiye Diyanet Vakfı Bayburt Şubesi arasında bağış protokolu yapıldı.

Kardeşleri adına protokolü imzalayan Huri Okumuş’a Bayburt Valisi Cüneyt Epcim tarafından bağış makbuzu takdim edildi.

Bağışta bulunan aileye teşekkür eden Vali Cüneyt Epcim, "Hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bayburt halkı Kur’an kurslarının yapılması ve hafızlık geleneğinin sürdürülmesinde çok büyük fedakarlıklar sergiliyor. Bu gün burada anne ve babalarının vasiyetini yerine getirerek bu hayırlı hizmetlerin devam etmesine katkıda bulunan Okumuş Ailesine çok teşekkür ediyorum. Özellikle son üç-dört yılda Bayburt’ta yeni Kur’an kurslarının yapılması ve eski kursların onarılmasıyla hafız sayısında çok büyük artışlar oldu. Bu vesileyle emeği geçen tüm hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum." dedi

Konuyla ilgili Diyanet Haber’e açıklamalarda bulunan Bayburt İl Müftüsü Hasan Başoğlu, "Merhume Zennure Okumuş Hanımefendinin vasiyeti üzerine kıymetli evlatları, Merkez Kaleardı Kur'an Kursu inşaatına büyük bir bağışta bulundular. Rabbim bu Sadaka-ı Cariyelerini kabul eylesin. Bu Kur’an Kursunda yirmi dört saat boyunca Kur’an-ı Kerim okunuyor. Hafızlar yetişiyor. Bu Kursumuzda Kur’an-ı Kerim okunduğu müddetçe merhum Ömer Okumuş ve merhume Zennure Okumuş’un amel defterlerine inşallah sevap yazılacak. Rabbim kabul eylesin. Kendilerine çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kaydetti.