21.10.2022

Arsa ve 5 Katlı Binasını TDV’ye bağışladı

Bayburtlu iş insanı Mükerrem Karabulut ve Oğlu Süleyman Karabulut, Bayburt Merkez Şingah Mahallesinde bulunan arsa ve 5 katlı binasını Türkiye Diyanet Vakfına (TDV) bağışladı.
İstanbul’da ikamet eden Bayburtlu iş insanı Mükerrem Karabulut ve Oğlu Süleyman Karabulut, Bayburt Merkez Şingah Mahallesinde bulunan 512m2 arsa ve 5 katlı binasını Türkiye Diyanet Vakfına TDV’ye bağışladı.
Baba Mükerrem Karabulut, arsasını, 4-6 Yaş Kur'an Kursu, Aile ve Dini Rehberlik Bürosu ile Diyanet Gençlik Merkezi yapılması şartıyla, oğlu Süleyman Karabulut ise 5 katlı 19 bağımsız bölümden oluşan (1+1 apart) apartmanını aynı amaçla TDV’ye bağışladı.
Kur’an Kursu, Gençlik Merkezi, Dini hayri ve sosyal hizmetlerde kullanılmak üzere TDV Bayburt Şubesi bağışlanan arsa ve bina protokolü, Bayburt Valisi Cüneyt Epcim’in katılımıyla Bayburt Valiliğinde imzalandı.
Hayırsever vatandaşlara teşekkür eden Vali Epcim, “Bu emanetler hem memleketimiz hem de dini eğitim ve öğretim adına çok güzel hizmetlerdir. Sizlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Konuyla ilgili Diyanet Haber’e açıklamalarda bulunan Bayburt İl Müftüsü Hasan Başoğlu: “Bayburtlu iş insanı Mükerrem Karabulut ve Oğlu Süleyman Karabulut’a yaptıkları bu İyilik Hareketinden dolayı teşekkür çok ediyorum. Mükerrem Karabulut ve Oğlu Süleyman Karabulut beyefendiler, nesiller boyunca istifade edilecek bir hayır yaptılar. Rabbimizin lütfu olan mal ve servetlerinin bir kısmını Sadaka-ı Cariye olarak ibadete dönüştürdüler. Allah Resûlünün (s.a.s) ifadesiyle amel defterlerine daima sevap yazdıracak bir bağış yaptılar. Rabbim kabul eylesin. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi
Bayburt Valiliği toplantı salonunda yapılan imza törenine Mülkiye Başmüfettişi Vali Osman Kaymak, Bayburt İl Müftüsü Hasan Başoğlu, bağışçılar Süleyman Karabulut ve Mükerrem Karabulut ile Din Görevlisi Mehmet Battal katıldı.