10.01.2022

İl Müftüsü Hasan Başoğlu akademisyenlerle bir araya geldi

Bayburt İl Müftüsü Hasan Başoğlu akademisyenlerle bir araya geldi.

Bayburt İl Müftüsü Hasan Başoğlu Bayburt’ta icra edilen din hizmetleri hakkında bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmak, üniversite öğrencilerine yönelik yürütülen din hizmetleri ve KYK yurtlarında sunulan manevi rehberlik faaliyetleri ile ilgili istişare ve değerlendirmelerde bulunmak üzere akademisyenlerle bir araya geldi.

Bayburt İl Müftülüğü çok amaçlı toplantı salonunda yapılan programa; Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tevhit Ayengin, Diyanet İşleri Başkanlık Başmüfettişi Bekir Fındık, Akademisyenler; Prof. Dr. Davut Yaylalı, Doç. Dr. Yusuf Şen, Doç. Dr. Mehmet Sever, Dr. Abdurrahman Okuyan, Dr. Resul Ertuğrul, Dr. Yusuf Topyay ve doktora öğrencileri katıldı.

İl Müftüsü Hasan Başoğlu: “Bayburt Üniversitesi ve KYK yurtlarında yürütülen din hizmetlerinde, gençlik çalışmalarında ve üniversite lojmanlarında açtığımız iki sınıflı 4-6 yaş Kur’an kursunun açılış sürecinde desteklerini esirgemeyen Sayın Prof. Dr. Mutlu Türkmen Hocamıza ve bütün hocalarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu toplantıda Bayburt’a ve üniversite gençliğine yönelik nasıl daha verimli çalışmalar yürütebiliriz diye istişare ve hasbıhal ettik. Kıymetli bilgilerini bizlerden esirgemeyen Sayın Rektör Hocamıza ve tüm hocalarımıza çok teşekkür ediyorum.” açıklamalarında bulundu