10.01.2022

Bayburt M Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda Dini Bilgiler Yarışması Düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, hükümlü ve tutukluların dini bilgi düzeylerini artırmak ve topluma yeniden kazandırılmalarına katkı sağlamak amacıyla Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde ülke genelindeki ceza infaz kurumlarında dini bilgiler yarışması düzenledi.

Bayburt İl Müftülüğü tarafından 27 Aralık 2021 tarihinde Bayburt M Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda hükümlü ve tutuklulara yönelik düzenlenen Dini Bilgiler Yarışmasına 58 hükümlü/tutuklu katıldı.

Yarışma sonucunda:Tutuklu ve hükümlülerden R.Ç birinci, A.D ikinci, ve aynı puanı alan M.B, F.P ve M.A.E adlı hükümlüler üçüncü oldu. Dereceye giren hükümlülere teşekkür belgesi, kitap ve para ödülü gibi çeşitli ödüller verildi.

Bayburt M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu konferans salonunda düzenlenen ödül törenine Bayburt Cumhuriyet Başsavcısı Huzeyfe Yücedağ, Bayburt İl Müftüsü Hasan Başoğlu, Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ferhan Bilgin, Müftü Yardımcısı Abdullah Aksoy, Müftülük Şube Müdürleri Kemal Çelebi, Ömer Turan ve Cezaevi Vaizi Alim Kıraç katıldı.