T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Bayburt Müftülüğü

03.04.2016

Peyami GÜNGÖR

(Bayburt Müftülüğü 2002-2011 Yıllarında)

1961 yılında Erzurum’ da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum’ da yaptı. 1983 Yılında Erzurum İslami İlimler Fakültesinden mezun oldu.
03.12.1985-30.04.1986 tarihleri arasında Erzurum Tortum ilçe vaizliği, 06.08.1986-05.01.1991 tarihleri arasında Erzurum Olur ilçe Müftülüğü, 13.05.1991-21.08.2000 tarihleri arasında Erzurum Pasinler ilçe Müftülüğü, 22.08.2000-21.11.2002 tarihleri arasında Erzurum Mehmet Nuri Yılmaz Eğitim merkezi Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 22.12.2002 tarihinde Bayburt İl Müftülüğüne atandı. 03.07.2011 tarihinde Elazığ İl Müftülüğüne atanan Peyami GÜNGÖR bu görevine devam etmektedir. Peyami GÜNGÖR evli ve 4 çocuk babasıdır.