T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Bayburt Müftülüğü

03.04.2016

Halil KORKUT

 (Bayburt Müftülüğü 1995-1997 Yıllarında)

1945 yılında Erzurum İli Oltu İlçesi Küçükorcuk Köyünde doğdu. 1963 yılında hariçten ilkokul diploması aldı. 1976 yılında Erzurum İmam-Hatip Lisesini dışardan bitirdi.
1968 yılında Erzurum’ da İmam –Hatip olarak ilk göreve atandı. 1982 yılında Erzurum Yüksek İslam Enstitüsünden mezun oldu. 29.08.1983 tarihinde Kars Sarıkamış, 10.09.1986 tarihinde Adana Osmaniye, 01.01.1992 tarihinde de Hatay Dörtyol ilçe Müftülüklerine atandı.. 16.10.1995 tarihinde Bayburt, 14.10.1997 tarihinde Tunceli İl Müftülüklerine tayin edildi. 15.02.2002 tarihinde bu görevde iken emekliye ayrıldı.