T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Bayburt Müftülüğü

03.04.2016

İsmail CÖMERT

Bayburt Müftülüğü 1990-1995 Yıllarında)
05/10/1940 Tarihinde Trabzon İli Vakfıkebir İlçesinde doğdu. 1950 yılında hafız oldu. Özel hocalardan Arapça Ve Kur 'an-ı Kerim eğitimi aldı. 1955 yılında ilkokulu, 1963 yılında İstanbul İmam-Hatip okulunu ve 1967 yılında da İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünü bitirdi.
İlk göreve İstanbul Bakırköyde 15.02.1959 tarihinde İmam-Hatip olarak başladı. 1968-1969 yıllarında askerliğini yedek subay olarak yaptı. 1973 yılında İstanbul’ da Aşere Takrip Tayyibe kursuna katıldı.30.09.1970 tarihinde Kırklareli Babaeski ilçesi Müftüsü oldu.29.02.1972 tarihinde Balıkesir, 19.02.1979 tarihinde Eskişehir, 02.12.1982 tarihinde Samsun, 06.02.1986 tarihinde Artvin, 14.12.19 87 tarihinde Rize, 13.10.1989 tarihinde Bitlis, 23.02.1990 tarihinde Bayburt ve 10.10.1995 tarihinde de Bartın İl Müftülüğüne atandı. Bu görevde iken 03.01.2000 tarihinde emekli oldu.