T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Bayburt Müftülüğü

04.10.2018

Din Hizmetine Adanmış Ömürler Rahmetle Anıldı

 

İl Müftülüğümüz 2018 Camiler Ve Din Görevlileri Haftasında dolayısıyla Bayburt Şair Zihni Kültür Merkezinde  “Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler” konulu konferans düzenledi.

 Diyanet işleri başkanlığı Dini Yüksek İhtisas Eğim Merkezleri Daire Başkanı Sayın Abdurrahman AKKUŞ’un verdiği konferansa:  Bayburt Valisi Sayın Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkan Vekili Nesumittin Selçuk, Jandarma Komutanı Halil Murat Bilgiç, Kamu Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Başkanları, Basın Mensupları, Din Gönüllüleri ve Bayburtlu hemşerilerimiz teşrif ettiler.

İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasında İl Müftümüz Hasan Başoğlu yaptı. Din Gönüllülerinin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutlayarak sözlerine başlayan Müftü Başoğlu: “Asrısaadetten beri ilim, irfan ve kültür yuvası olan camilerimiz İslam’ın rehberliğine ihtiyaç duyan her bir insanın yanında olmuştur. Dün Sütçü İmam nasıl bir İman ve İhlâsla vatan savunmasına koştuysa, 15 Temmuz hain darbe gecesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın emri ile minarelerimizden yükselen sala sesleri uçak seslerine galip gelmiştir.” Dedi.  

Programın Selamlama Konuşması yapan Sayın Valimiz: “Her Din Gönüllüsü Din hizmetini yerine getirirken Rabbimizin rızasını, Milletimizin Duasını alacak şuurla göreve görev yapmaları daha etkili olacaktır. Din görevlisi ve din hizmetlerini sunan arkadaşlarımız hayatın her anında milletimizin yanında bulunmalıdır. Ülkemizin karşı karşıya kaldığı bütün sıkıntılı zamanlarda Din Görevlisi milletimize rehber olmalıdır. Dün açılışını yaptığımız Üniversite Kampus Camii’nin yapılmasında önemli desteği olan Mustafa Köseoğlu’na ve camilerimizi ayakta tutan vatandaşlarımızda şükranlarımı sunuyorum. İlimizde cami ve din gönüllüsüne olan duyarlılık devam ediyor. Din gönüllüsü olarak üzerimize düşen görev camilerimizin kapısını yirmidört saat açık tutmak ve camilerimizi doldurmaktır. Bu vesile ile haftanızı kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum” Dedi

Diyanet işleri başkanlığı Dini Yüksek İhtisas Eğim Merkezleri Daire Başkanı Sayın Abdurrahman AKKUŞ’un verdiği konferansın video haberi..